Filtrace

 

V dnešní době je mnoho lidí, kteří mají různé dýchací problémy spojené s prachem a jeho vířením. S vysavači Nilfisk se však něčeho podobného  obávat nemusíte.

Všude kolem nás jsme neustále vystavováni poletujícím částicím prachu. Prach produkuje např. lidská kůže, knihy, dým, textílie, elektrické zařízení atd. - navíc prach, který přichází z venku. Lidské tělo je samo osobě chráněno před prachem, kdy nos, plíce a průdušky jsou nastaveny tak, aby určité množství prachu zachytili.

Většina prachu znečisťujících domácnosti není okem viditelná. Těžší částice leží na podlaze, lehčí částice jsou rozptýleny ve vzduchu. Při vysávání se společně se vzduchem vrací určité množství prachu zpět do ovzduší. Velikost prachu a množství prachu, které projde zpět do ovzduší závisí od filtru použitého ve vysavači. K tomu, abychom dýchali co nejméně prachu napomáhají i vysavače Nilfisk.

Vysavače Nilfisk jsou vybaveny filtrací s označením HEPA (High Efficiency Particulate Air). HEPA filtrace je jedinou možností jak zachytit částice jako jsou pyly, tabákový kouř nebo viry. HEPA je systém filtrace, který nabízí pět filtračních tříd od HEPA 10 až po HEPA 14. Třídy HEPA 13 a HEPA 14 jsou schopny zachytit částice z cigaretového dymu a trus prachových roztočů, který lze označovat za spouštěč alregie na prach. Systém filtrace HEPA pak vrací zpět do ovzduší vzduch, který je ještě čistější než před vstupem do vysavače.

Testy efektívnosti HEPA filtrace dokázali, že filtr HEPA 14 zachytí 99,995% všech částic. Jinými slovy propustí jen 5 částic na jeden litr nečistot. Nilfisk nabizí HEPA filtry ve všech třídách  - včetně HEPA 14, která je nejlepší na trhu.